no-img
دنیای طرح

تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
فروردین 9, 1401
26 مگابایت
87 اسلاید
۱۵,۰۰۰ تومان

تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان


تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان

مجتمع مسکونی زیتون اصفهان

مجتمع مسکونی زیتون اصفهان من جمله موفق‌ترین نمونه‌های مجتمع‌ مسکونی‌ اجرا شده در سال‌های اخبر به شمار می‌رود.

تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان

معرفی پروژه

طراحی مجتمع مسکونی زیتون اصفهان، در سال ۱۳۷۸ خورشیدی و به منظور اسکان ۵۰۰ خانوار، در خیابان رزمندگان اصفهان صورت گرفت و در نهایت ساخت آن پس از بررسی‌های بسیار در سال ۱۳۸۰ خورشیدی کلید خورد. مجتمع مسکونی زیتون اصفهان در زمینی به سماحت ۳۲۰۰۰ متر مربع و با زیربنایی ۷۳۸۰۰ متری ساخته شده است که آن را در زمره بزرگترین پروژه‌های اجرا شده در شهر اصفهان قرار می‌دهد.

معماری مجتمع

مهم‌ترین موارد در تحلیل هر پروژه‌ای، بررسی دقیق مسائلی چون پلان‌ها، ورودی، محوطه، سیرکولاسیون، نور و بسیاری از موارد دیگر است. پس در همین راستا، نخست به طراحی هلالی شکلی اشاره می‌کنیم که معمار آن، مسعود محمدی، برای سردر اصلی مجتمع مسکونی زیتون در نظر گرفته است. امری که علاوه بر نقش آن به عنوان سمبل این مجتمع مسکونی، خود  یکی از الگوهای طراحی مدرن به شمار می‌رود. موضوع مهمی دیگری در رابطه با این پروژه طراحی این مجتمع مسکونی با رویکرد زمینه گرایی است.

تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان

تحلیل بنا

جهت سهولت دسترسی به بخش‌های مختلف مجتمع مسکونی زیتون، مسیرهای حرکتی آن به صورت شرقی-غربی و شمالی جنوبی در نظر گرفته شده‌اند و دارای سلسله مراتبی اصولی و معین هستند. به طوری که تمامی مراجعین، نخست از طریق ورودی که فضایی عمومی به شمار می‌رود، وارد فضای نیمه عمومی (محوطه) می‌شوند و سپس راه خود را به سمت فضای نیمه‌خصوصی (داخل بلوک) و در نهایت فضای خصوصی (واحد مسکونی) ادامه می‌دهند. مسیرهای سواره مجتمع مسکونی زیتون میز از طریق سه ورودی، به مرکزی‌ترین نقاط مجتمع مرتبط می‌شوند و از این حیث با مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷ مونترال قرابت شدیدی دارد.

طبقه منفی یا زیرزمین این مجموعه شاخص، متشکل از فضاهای چون پارکینگ، انبار، راه‌پله و سالن اجتماعات است. با این حال پارکینگ مجموعه، بیشتری فضای این طبقه را تحت اشغال خود دارد. شایان ذکر است که این مجتمع مسکونی زیتون اصفهان با برخورداری از ۱۰ طرح متفاوت در ۳، ۴ و ۹ طبقه، همچون درخت زیتونی است. که با شاخه‌هایی به بلوک‌های خود متصل می‌شود.

ادامه مطلب در پاورپوینت…

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار
  • معماری
  • تزیینات و…

پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی زیتون اصفهان، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۸۷ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است. و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت. یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه مجتمع مسکونی زیتون اصفهان را در دست خواهید داشت. که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری ایران

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *