no-img
دنیای طرح

تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
دی 26, 1400
1/78 مگابایت
29 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان


تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان

تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان

فرهنگسرای خاوران

فرهنگسرای خاوران که با عنوان فرهنگسرای جوان نیز شناخته می‌شود به عنوان یکی از بزرگترین فرهنگسراهای ایرانی، از جایگاه بالایی برخوردار است.

فرهنگسرا

به طور کلی می‌توان فرهنگسرا را بنایی متشکل از چندین فضای فرهنگی متفاوتی دانست که در  یک مجموعه واحد متمرکز شده‌اند. هرچند که این فضاها بسته به رویکرد خاص خود می‌توانند کاربری متفاوتی داشته باشند.

و بنا به ماهیت خود، به فعالیت‌های مختلفی از قبیل اجتماعی، هنری و فرهنگی اختصاص یابند. ولی با این حال تمامی آنها دارای صفات یکسانی می‌باشند که سبب اجماع آنها تحت لوای یک مجموعه واحد به نام فرهنگسرا می‌شود.

تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان

فرهنگسرای خاوران

فرهنگسرای جوان که بیشتر با نام فرهنگسرای خاوران خوانده می شود، عنوان بزرگترین فرهنگسرای شهر تهران را نیز یدک می کشد. این بنا که شهرتش تحت شعاع فرهنگسرای نیاوران و ارسباران قرار دارد، در زمینی به مساحت ۵۳ هزار متر مربع ساخته شده است.

کلنگ زنی رسمی فرهنگسرای خاوران

کلنگ زنی رسمی فرهنگسرای خاوران به سال ۱۳۷۲ خورشیدی باز می‌گردد. این مجموعه که عملیات ساخت آن تنها پس از یک سال پایان یافت، هرچند با نمونه‌های جهانی آن نظیر فرهنگسرای پلاسن نروژ برابری نمی‌کند، ولی حدود ۲۳ سال است که میزبانی افراد بسیاری از سراسر جهان را به عهده دارد.

طراحی

فرهنگسرای خاوران با طراحی خاص خود که تلفیقی از مدرنیزه و معماری سنتی ایرانی به شمار می‌رود، نشان‌دهنده سیر تکاملی عناصر معماری این مرز و بوم در طول تاریخ دراز ان است. ضمنا این بنا در کنار فضاهای فرهنگی، هنری و اجتماعی و برخلاف ماهیت ذاتی خود، بخشی را نیز به فعالیت‌های ورزشی اختصاص داده است.

تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان

معمار فرهنگسرای خاوران

شهرداری تهران به عنوان سرمایه‌گذار و مجری طرح فرهنگسرای خاوران به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد که طراحی آن نیز در داخل همین مجموعه صورت گرفته باشد.

بخش‌های مختلف فرهنگسرای خاوران

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد. این فرهنگسرا به سبب وسعت بسیار خود، متشکل از فضاهای متعددی است. که گاه حتی تضادهایی با ماهیت وجودی چنین فضایی دارد. بنابرین در ادامه به برخی از این فضاهایی می‌پردازیم. که همراه با سایر فضاها در فایل پیش‌رو به تفصیل ذکر شده‌اند.

ادامه مطلب در پاورپوینت…

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار
  • معماری و…

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای خاوران جوان، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۲۹ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است. و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت. یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه فرهنگسرای خاوران جوان را در دست خواهید داشت. که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری ایران

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *