no-img
دنیای طرح

تحلیل خانه اپرای کاردیف - دنیای طرح - پارپوینت تحلیل خانه اپرای کاردیف


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل خانه اپرای کاردیف
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
دی 3, 1400
1/99 مگابایت
23 اسلاید
۱۱,۰۰۰ تومان

تحلیل خانه اپرای کاردیف


تحلیل خانه اپرای کاردیف

تحلیل خانه اپرای کاردیف

خانه اپرای کاردیف

خانه اپرای کاردیف را می‌توان یکی از خارق‌العاده‌ترین آثار معمار برجسته عراقی‌تبار، زاها حدید، به شمار آورد. که متاسفانه هیچگاه به مرحله اجرا نرسید.

معرفی خانه اپرای کاردیف

ساخت پروژه خانه اپرای کاردیف که توسط زاها حدید دنبال می‌شد. باعث ایجاد بحث و جدل‌های زیادی گردید. انتقاد بریتانیا از طرح اولیه خانه اپرای کاردیف بسیار تند و تیز بود.

طرح

طرح ترسیم شده کاردیف، یک طرح دو بعدی بود و پیش‌بینی می‌شد. که به صورت انتزاعی باقی مانده و هرگز به مرحله ساخت نرسد. با اینکه پروژه خانه اپرا کاردیف توانست در رقابت‌های بین‌المللی برنده شود. و مقام اول را کسب نماید.

تحلیل خانه اپرای کاردیف

کانسپت خانه اپرای کاردیف

هدف طرح اپرای کاردیف، ایجاد یکپارچگی در پارادیوم‌های خصوصی معمولی طراحی شهری و ایجاد فضایی مبتنی بر معماری هنرمندانه بود.

در این سازه، حجم ممتد ساختمان. درست همان‌طور که در طرح ترسیم شده بود. در مسیر خود به میدان بیضی شکلی راه می‌یافت و در عین حال. چشم‌انداز بی‌نظیر و فوق‎العاده‌ای را رو به سوی لنگرگاه ترسیم می‌نمود. لذا دوگانگی موجود در بین طرح کلی فضای خارجی سیب شکل این سازه. و حفظ انزوای درونی توسط بخش داخلی آن. در تسلسل و استمرار بین این دو نوع فضا شکسته می‌شد و رنگ می‌باخت.

تحلیل خانه اپرای کاردیف

طرح ساختمان اپرای کاردیف

طرح ساختمان اپرای کاردیف باید در سه مرحله کاربردی، تحقق می‌یافت. ارتفاع محیط دورتادور، بازشدن این محیط پیرامونی به سوی لنگرگاه متمایل به یک گوشه. بیان حجم کلی ساختمان به عنوان سالن کنفرانس اصلی که در تراز با خطوط اصلی سایت. پابرجا قرار گرفته. و در نهایت ادامه فضای عمومی شهر از طریق گسترش مرزهای موجود در سراشیبی  ظریف. مجموعه که طبقه جدیدی را در بالای سرسرای اصلی به وجود می‌آورد.

کانسپت

طرح کانسپت این ساختمان، مبتنی بر بیان معمارانه سلسله مراتب فضاهای به خدمت گرفته شده. و بخش‌های به کار رفته در سالن کنفرانس و سایر قسمت‌های تجسم شده و نواحی عمومی و نیمه عمومی بود. که همانند روبانی از سنگ‌های قیمتی نمایان می‌شدند. و سازگاری منطقی را با کل ساختمان ایجاد می‌کردند…

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه اپرای کاردیف:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار
  • معماری

پاورپوینت تحلیل خانه اپرای کاردیف، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۲۳ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است. و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه خانه اپرای کاردیف را در دست خواهید داشت. که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری جهان

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *