no-img
دنیای طرح

کلیسای رونشان - دنیای طرح - تحلیل کلیسای رونشان - پاورپوینت کلیسای نوتردام در رونشان


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
کلیسای رونشان
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
شهریور 16, 1400
23/5 مگابایت
128 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

کلیسای رونشان


کلیسای رونشان

کلیسای نوتردام در رونشان

کلیسای نوتردام دو هو در رونشان در فاصله سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۵ ساخته شد و اثر خلاقه تندیس واره و ارزشمندی است که نشان از موقعیت محلی و عملکرد مذهبی دارد. در این اثر، لوکوربوزیه، ترکیب بندی دقیق نقشه و اصل زیبایی شناسی را همراه با آزادی عمل جسورانه ای که در معماری نیمه دوم قرن کسب کرده بود، بهم درآمیخت و لحن غنایی نوینی در فرهنگ معماری به وجود آورد.

کلیسای رونشان

عنصر کلیدی

عنصر کلیدی نور است، نور فرم ها را روشن می کند و فرم ها قدرت شگفت انگیز خود را به نمایش می گذارند. بازی با تناسبات و پدید آوردن حوادث غیر منتظره، یک هیجان ناگهانی را بوجود می آورد. ولی بازی خرد مندانه با اهداف، بنیان صحیح، استعداد جاودانگی ساختار اصلاح طلبی، جسارت و بازی گستاخانه با این موضوعات مجزا، کیفیت های مورد نیاز و سازنده معماری را بوجود می آورد.

کلیسای رونشان

نیروهاى سایت

سایت بنا بر روی زمین مسطح بالای یک تپه قرار دارد و مسیر دسترسی به آن از پایین تپه در سمت جنوب شرقی آن سایت واقع است. قسمت غربی مسیر با درختان محصور شده است و این مسیر از جبهه غربی سطح صاف بالای تپه به آن وارد می گردد. در فاصله زیادی از قسمت شرقی سایت، درختان جنگل لبه شرقی سایت را بوجود آورده اند. در میان این تپه پر درخت، سطح صاف و کوچکی در جبهه غربی آن قرار گرفته که دارای چشم اندازهایی به اطراف وخصوصا سمت جنوب است.

فرم جهت دار

نقطه عطف تقعر سقف در امتداد محور اصلی کلیسا واقع شده است و تقعر سقف حالت جهت دار بنا راتشدید می کند. لوکوربوزیه با کم کردن عرض ورودی و جلو کشیدن برج گوشه جنوب غربی، خوانایی ورودی را افزایش داده است. او محور اصلی را تقویت کرده است و یک فرم جهت دار همراه با یک سقف جهت دار به سمت جنوب را به وجود آورده است.

کلیسای رونشان

آثار لوکوربوزیه

اولین خانه‌هایی که او طراحی کرد در لشودفوند و متعلق به خود وی بودند، مانند ویلا فالت، ویلا شوآب، و ویلا ژان نرت برای پدر و مادرش. این خانه‌ها یادآور سبک معماری رایج، منطبق بر طبیعت کوه‌های بومی در آن منطقه، یعنی رشته کوه‌های آلپ بودند. کلیسایی که در کمال سادگی ، یکی از شاهکار های معماری مدرن بشمار می رود.

لوکوربوزیه

لوکوربوزیه، در اواخر سال ۱۹۱۱ به کشورهای بالکان رفت و از یونان و ترکیه نیز دیدن کرد. دفترچه ای از اسکیس های او در این مسافرت، حاوی طرح هایی از معبد پارتنون، به خوبی اثبات کننده ی تأثیرات ارائه شده در کار بعدی او به نام ورس اون آرکیتکچر (Vers Une Architecture)در سال ۱۹۲۳ بود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل کلیسای رونشان:

  • معرفی بنا
  • معرفی معمار
  • تحلیل بنا
  • تصاویر بنا
  • مصالح
  • موقعیت بنا
  • ساخت بنا
  • طرح و سازه
  • کاربری بنا

تحلیل کلیسای رونشان، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۱۲۸ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه کلیسای رونشان را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری جهان

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *