no-img
دنیای طرح

میدان سرخ روسیه - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه - آشنایی با میدان سرخ روسیه


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
میدان سرخ روسیه
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
شهریور 20, 1400
14/2 مگابایت
41 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

میدان سرخ روسیه


میدان سرخ روسیه

میدان سرخ در شهر مسکو، معروف ترین مکانی است که جهانیان از اتحاد جماهیر شوروی سابق و کشور روسیه فعلی می شناسند. میدان سرخ که در مجاورت کاخ کرملین ( مرکز فرمانروایی امپراطوران و تزارهای روس و پس از آن ) قرار گرفته، مرکزی ترین نقطه ی شهر مسکو به حساب می آید و عملاً خیابان های اصلی مسکو از این میدان منشعب می شوند.

میدان سرخ روسیه

کاخ کرملین

اینکه کاخ کرملین را در کنار رودخانه بسازند، هم از نظر رفت و آمد آبی، هم از نظر استفاده ی مستقیم از آب رودخانه و هم از نظر دفاعی و نظامی امری طبیعی بوده است. بنابراین میدان سرخ درست در مجاورت رودخانه ی مسکو قرار دارد.

مساحت

میدان سرخ مسکو یکی از معروف ترین میادین جهان است. این میدان با ۶۹۵ متر طول، ۱۳۰ متر عرض و مساحت تقریبی ۹۰ هزار متر مربع پس از میدان تیان آن من پکن به عنوان دومین میدان بزرگ جهان شناخته می شود. بعضی ها فکر می کنند که این میدان پس از به قدرت رسیدن بلشویک ها در سال ۱۹۱۷ سرخ نامیده شده است اما این اندیشه نادرست است.

میدان سرخ روسیه

پیشینه

قدمت تاریخی روسیه به قرن نهم میلادی برمی گردد. در این زمان گروهی از وایکینگ ها به سمت جنوب شرقی، یعنی سرزمین های گرم تر سرازیر شدند و اولین حکومت رسمی خود را در سال ۱۰۱۹ میلادی در شهر کی یف امروزی بنا نهادند. مناطقی که تحت سلطه ایشان قرار داشت ” روس ” خوانده می شد و روسیه به معنی سرزمین روس هاست.

نخستین سنگ بنای کاخ کرملین در سال ۱۳۶۷ میلادی گذاشته شد.

میدان سرخ روسیه

کلیسای سنت بازیل

کلیسای سنت بازیل به دستور ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف در سال ۱۵۵۰ میلادی ساخته شد. این کلیسا پس از پیروزی و غلبه بر تاتارها، لهستانی ها و سوئدی ها و یکپارچگی روسیه ساخته شد. خیلی ها این کلیسا را به عنوان کاخ کرملین می شناسند که اشتباه است.در مورد این کلیسا در مقاله ی جداگانه بحث خواهد شد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه:

  • معرفی بنا
  • معرفی معمار
  • تحلیل بنا
  • تصاویر بنا
  • مصالح
  • موقعیت بنا
  • ساخت بنا
  • طرح و سازه
  • کاربری بنا

تحلیل میدان سرخ روسیه، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۴۱ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه میدان سرخ روسیه را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری جهان

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *