no-img
دنیای طرح

تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
آذر 17, 1400
5/78 مگابایت
26 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل


تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل

تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل

پاویون کویت

پاویون کویت در اکسپو ۹۲ سویل که از آن با نام عمارت پرچم کویت نیز یاد می‌شود را می‌توان نقطه عطفی در زندگی حرفه‌ای معمار آن، سانتیاگو کالاتراوا، به شمار آورد.

معرفی پاویون کویت در اکسپو ۹۲ سویل

پرچم کویت، ساختمان منحصر به فردی است که طی نمایشگاه جهانی سال ۱۹۹۲ میلادی در سیویل مورد توجه همگان قرار گرفت و باعث جذب بازدیدکنندگان زیادی به داخل ساختمان شد.

هدف  طراحی و ساخت

هدف از طراحی و ساخت این سازه مکانی بودن که اطلاعات جامعی را در مورد کشور کوچک کویت در قالب تصاویر، فیلم‌ها، عکس‌ها و کتب در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد تا بدین ترتیب موفق به بازشناسی این کشور به مجامع بین‌المللی شود.

تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل

موقعیت

پرچم کویت به همراه پاویون تونس و موریتانی، من جمله معدود سازه‌هایی به شمار می‌روند که امروزه پس از گذشت حدود ۲۶ سال از برگزاری اکسپو ۹۲ سویل نیز همچنان بخشی از خیابان چارلز داروین (خیابان ۵ آنتیگووا) را در اشغال دارد و همواره به عنوان یکی از ساختمان‌های برجسته این شهر شناخته می‌شود.

کانسپت

پاویون کویت در اکسپو ۹۶ سویل یا همان عمارت پرچم که به صورت ساختمانی بزرگ و در حال جنبش ساخته شده است، بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، عمارت سیال سوئیس باو را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

این ساختمان در عین برخورداری از مزایای یک طرح مدور، شباهت بسیاری به پرچم بتنی شناور SZI دارد. طرح مدل‌ها از استخوان‌های بال اقتباس شده است و از این رو وجود طاق‌نماها توجیه‌پذیر است.

تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل

سانتیاگو کالاتراوا

اما بر اساس نقشه‌های پیشنهاد شده توسط معمار این پروژه، سانتیاگو کالاتراوا، تصویری از شمشیرهای عربی نیز در آن به چشم می‌خورد  که در این قسمت، با پیوستن و جدا شدن از یکدیگر، سبب باز و بسته شدن پوشش سازه می‌شوند.

با این حال، منشاء این عمارت، بسیار دورتر و اصولی‌تر از آن است. که در آن، از شبکه ساختاری سیستمیک سه بعدی که در اولین ساختمان های کالاتراوا مشهود است، استفاده کند…

ادامه مطلب در پاورپوینت…

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار
  • وضعیت
  • کانسپت
  • فرم
  • فضاها
  • متریال

پاورپوینت تحلیل پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب 26 اسلاید پاورپوینت تهیه شده است. و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه پاویون کویت اکسپو۹۲ سویل را در دست خواهید داشت. که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری جهان

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *