no-img
دنیای طرح

پروژه فرهنگسرا - دنیای طرح - دانلود رایگان پروژه فرهنگسرا با رویکرد سنت و فرهنگ


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
پروژه فرهنگسرا
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مهر 10, 1400
971 کیلوبایت
فایل dwg اتوکد

پروژه فرهنگسرا


پروژه فرهنگسرا

دانلود رایگان پروژه فرهنگسرا با رویکرد سنت و فرهنگ

پروژه فرهنگسرا

پروژه با رویکرد فرهنگ و سنت یکی دیگر از نمونه طرح‌های معماری مربوط به کاربری فرهنگی می‌باشد که دارای طراحی و معماری زیبا و منحصر بفردی می‌باشد. نمونه طرح‌های فرهنگی همواره مد نظر اساتید قرار می‌گیرند تا برای ارائه در طرح معماری، پروژه معماری فرهنگسرا با رویکرد خاصی را تحویل دهید.

بنابراین در این رابطه در سایت دنیای طرح:

نمونه‌های مختلفی از طراحی مکان‌های فرهنگی ارائه شده است. در راستای ارائه طرح‌های بیشتر در این مقاله نیز نمونه طرح معماری فرهنگسرا با رویکرد فرهنگ و سنت تقدیم حضورتان می‌گردد که می‌توانید در انتهای این مقاله اقدام به دانلود این طرح نمایید.

ساختمانی است که در آن:

یک یا چند نهاد فرهنگی فعالیت دارند. در آن ها معمولاً شرایطی برای آموزش امور گوناگون فرهنگی و اجتماعی و همچنین آموزش پیشه‌ها و هنرهای گوناگون مانند نگارگری، کوزه‌گری، خیاطی و جز این ها فراهم می‌شود. برخی از آن ها کتابخانه و انتشارات ویژهٔ خود را نیز دارند.

در ایران، تا امروز، بیشتر فرهنگ سراها در شهر تهران و چند شهر بزرگ دیگر مانند اصفهان برپا شده‌اند:

معمولاً کوشیده شده برای هر منطقهٔ شهرداری یک فرهنگسرای بزرگ ترتیب داده شود. برخی از آن ها، به‌جز پوشش دادن منطقهٔ خود، به فعالیت‌های فرامنطقه‌ای نیز می‌پردازند. بسیاری از آن ها ویژه‌کار (تخصصی)اند، یعنی فعالیت خود را گرد یک گروه یا یک محور کاری متمرکز می‌سازند.

برپایهٔ شیوهٔ فعالیت، به یکی از محورهای سه‌گانهٔ شخصیت (کیستی)، محتوا (درونمایه) و نهاد می‌پردازند:

شخصیت‌محور عبارتند از: کودک، نوجوان، جوان، دانشجو، دختران، بانو، و سالمند.
نهادمحور عبارتند از: خانواده، مدرسه، و شهر.

پروژه

یکی از کاربردی‌ترین مکان‌ها در هر فضای شهری می‌باشند که مجموعه‌ای از فضا‌های فرهنگی هنری را در خود جای می‌دهند تا فعالیت‌های فرهنگی هنری نظیر موسیقی، نقاشی، آواز، حتی موزه با کاربری‌های مختلف همگی در مکانی واحد در دسترس باشند و عموم افراد بتوانند برای بهره وری از این مزایا به این مکان مراجعه کنند. طرح‌های مختلفی با رویکرد‌ها و در فرم‌های مختلف ارائه شده و در این مقاله نیز نمونه دیگری از طراحی فرهنگسرا خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد.

اطلاعات

این طرح در دو طبقه ( همکف + طبقه اول ) طراحی شده است و تمامی فضا‌های لازم در این طبقات با دسترسی و سیرکولاسیون مناسب گنجانده شده است. طرح کلی این متشکل از حجمی L مانند است که در مجموع سایت این پروژه را تشکیل می‌دهد. مدارکی نظیر نقشه‌ها به صورت PDF و شیت بندی این طرح ارائه شده است.

تا بتوانید در طرح‌های خود از این نمونه استفاده کنید.

پروژه فرهنگسرا

مدارک همراه طرح

 • نقشه‌ها به صورت فایل pdf
 • شیت بندی

نمونه پلان‌های

پروژه فرهنگسرا

شیت‌های ترسیمی

 • سایت پلان
 • پلان طبقه همکف
 • پلان طبقه اول
 • نمای غربی
 • نمای شرقی
 • نمای جنوبی
 • نمای شمالی
 • برش a-a
 • برش b-b
 • برش c-c
 • برش d-d

پروژه فرهنگسرا با رویکرد سنت و فرهنگ، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب فایل اتوکد به همراه رندر و شیت بندی تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه و طراحی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *