no-img
دنیای طرح

تحلیل مدرسه ایولین گریس - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل مدرسه ایولین گریس


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل مدرسه ایولین گریس
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
دی 19, 1400
2/88 مگابایت
24 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

تحلیل مدرسه ایولین گریس


تحلیل مدرسه ایولین گریس

تحلیل مدرسه ایولین گریس

مدرسه ایولین گریس

مدرسه ایولین گریس لندن یکی از برجسته‌ترین طرح‌های معمار نامی عراقی، زاها حدید، است که به سبب سبک مدرن خود شهرت دارد.

معمار و ساخت

مدرسه ایولین گریس یکی از آثار شاخص معمار عراقی تبار، زاها حدید، به شمار می‌رود که اجرای آن به سال ۲۰۰۶ میلادی در منطقه بریکستن لندن کلید خورد و تنها ۵ سال بعد پایان یافت.

فضاها

این مدرسه مطرح که در سال ۲۰۱۱ میلادی افتتاح شد، خود متشکل از ۴ مدرسه کوچک دیگری است که هر یک گنجایش ۲۷۰ دانش‌آموز را دارند. یکی از نکات برجسته در طراجی این مجموعه، محیط شاد و پر جنب و جوش است که سازگاری کاملی با اهداف یک محیط آموزشی سالم دارد.

تحلیل مدرسه ایولین گریس

تحلیل طبقات مدرسه اولین گریس

مدرسه اولین گریس لندن که با زیربنای ۱۰۷۴۵ متر مربع و در ۵ طبقه بنا شده است، دارای یکی از دقیق‌ترین جای‌نمایی فضاهاست. به طوری که هر یک از طبقات این ساختمان عظیم، به یکی از گروه‌های آموزشی اختصاص دارند.

طبقه همکف

فضاهای جای‌نمایی شده در طبقه همکف این پروژه معماری عظیم، شامل پذیرش، کتابخانه، آشپرخانه اصلی، بلوک هنر و فناوری، بلوک ورزش و تناسب، باغبانی، حیاط خدمات، بازی‌ها، سالن ورزشی و سالن رقص هستند؛ چراکه بسیاری از این فضاها نیازمند دسترسی سریع مراجعین و دانش‌آموزان هستند و بنابرین قرارگیری آنها در طبقه همکف، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تحلیل مدرسه ایولین گریس

طبقه اول

طبقه اول مدرسه ایولین گریس لندن، با مساحت محدود خود، دربرگیرنده پذیرش متوسطه، پذیرش سن پایین، سالن مشترک و سرور است. این طبقه نسبت به طبقه همکف آن فضای محدودتری دارد که به سبب شکل طراحی خاص آن است. هرچند که طبقات بالاتر نیز با همین طبقه تیپ می‌باشند و تنها طبقه همکف است که به دلیل شکل خاص خود، فضای بیشتری را در اختیارمان می‌گذارد.

طبقه دوم

مهم‌ترین ویژگی طبقه دوم مدرسه ایولین گریس که در طراحی خود از تیپ طبقه زیرینش بهره می‌برد، بهره‌گیری حداکثری از فضاهای اشتراکی است. به طوری که تمام فضاهایی نظیر غذاخوری، ورزش‌های سبک، سالن رقص و بخش آموزش-هنری آن در یک امتداد قرار دارند.

ادامه مطلب در پاورپوینت…

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مدرسه ایولین گریس:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار
  • معماری و…

پاورپوینت تحلیل مدرسه ایولین گریس، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۲۴ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است. و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت. یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه مدرسه ایولین گریس را در دست خواهید داشت. که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری جهان

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *