no-img
دنیای طرح

خانه کوزه کنانی - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل خانه کوزه کنانی


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
خانه کوزه کنانی
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
شهریور 25, 1400
21/8 مگابایت
123 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

خانه کوزه کنانی


خانه کوزه کنانی

موقعیت فعلی اثر

حسینیه فروشانیها در خیابان  شیرازی ـ کوچه چهارباغ ـ انتهای کوچه پنجه ـ سمت راست ـ جنب حسینیه کویتی ها واقع می باشد.

خانه کوزه کنانی

 تاریخچه

زمان ساخت بنای حسینیه فروشانیها ۱۳۴ سال پیش (در دوران قاجار) می باشد. این بنا در ابتدا برای شخصی به نام اسماعیل خان شجاع الملک رئیس ایل هزاره ساخته شده است. در سفرنامه ناصر الدین شاه از اسماعیل خان و پدرش( یوسف خان هزاره) بدین گونه یاد می شود. (۱ چند روز پیش به منزل اسماعیل خان رفتم. پدرش یوسف خان هزاره با سواران منظمی به منزل وارد شدند. او ۱۰۰ سال از عمرش می گذشت و تمام قوایش سالم بود).

خانه کوزه کنانی

پس از مدتی این بنا توسط خلیل کوزه کنی و برادرش اسماعیل خریداری شد:

که در اوایل دهه ۱۳۲۰ شمسی محل سکونت این دو برادر و خانواده هایشان در منزل مورد بحث بوده است. در آن زمان زمین کنونی حسینیه کویتی ها جز این منزل بوده و بنایی قدیمی هم در آن قسمت وجود داشته است.

وجه تسمیه اثر

بخش باقی مانده کنونی تحت مالکیت خلیل کوزه کنانی و بخش دیگر که در حال حاضر حسینیه و مهمانسرای کویتی ها در آن احداث شده در مالکیت اسماعیل کوزه کنانی بوده است. ازاوایل دهه ۱۳۳۰ تا اواخر دهه ۱۳۴۰ ه – ش این منزل تحت اجاره کنسولگری روسیه بوده است.

خانه کوزه کنانی

سپس به مدت چند سال در اختیار اداره کشاورزی قرار گرفته و بعد توسط افغانیها اشغال گردیده که:

به دنبال کشمکش های زیاد و بیرون راندن افاغنه, ورثه کوزه کنانی بنا را جهت کاربری حسینیه به اهالی فروشان (خمینی شهر) واگذار کردند که این قضیه به حدود ۲۷ سال پیش برمی گردد. نماینده مردم فروشان که مالکیت این بنا را دارد ، حاج آقای امامی می باشد. در حقیقت خمین شهر که از شهرهای استان اصفهان می باشد, همان سده سابق است, که در گذشته ۳ده نزدیک به هم بوده است. در حال حاضر این ۳ده تبدیل به ۳ بخش فروشان, ونسوادران و خوزان شده که اهالی فروشان مالکین کنونی بنا هستند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه کوزه کنانی:

  • معرفی بنا
  • معرفی معمار
  • تحلیل بنا
  • تصاویر بنا
  • مصالح
  • موقعیت بنا
  • ساخت بنا
  • طرح و سازه
  • کاربری بنا

تحلیل خانه کوزه کنانی، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۱۲۳ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه خانه کوزه کنانی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری ایران

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *