no-img
دنیای طرح

پیاده راه تربیت تبریز - دنیای طرح - تحلیل پیاده راه تربیت تبریز - دانلود تحلیل پیاده راه تربیت تبریز


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
پیاده راه تربیت تبریز
امتیاز 5.00 ( 6 رای )
zip
اردیبهشت 21, 1400
1/34 مگابایت
16 صفحه
۱۰,۰۰۰ تومان

پیاده راه تربیت تبریز


پیاده راه تربیت تبریز

مقدمه

یکی از تحولات اخیر در گرایش های جدید شهرسازی جهان:

توجه به حرکت پیاده و نیازهای آن به عنوان یک موضوع فراموش شده مهم شهری است. امروزه تاکید بیش از حد بر حرکت سواره و حل مسایل مختلف آن و غفلت از ساماندهی و برنامه ریزی برای حرکت پیاده، یکی از نقایص شهرسازی معاصر محسوب می شود.

پیاده راه تربیت تبریز

توسعه پایدار

توسعه پایدار، مفهومی است که:

در سالهای اخیر، به عنوان یک مسئله جهانی به آن نگریسته شده است.فرآیند پایداری، جریانی چند بعدی است که، ضمن بهبود وضعیت اقتصادی، و ایجاد رفاه همگانی، توام با عدالت اجتماعی، از آثار مخرب زیست محیطی و اکولوژیکی و ناهنجاریهای اجتماعی به دور است.

محور پیاده تربیت تبریز

محور پیاده تربیت در قلب شهر و درون بافت تاریخی قرار دارد و هسته مرکزی شهر را از خیابان امام خمینی، خیابان اصلی شهر به بازار تبریز پیوند می دهد. مهمترین مراکز پیرامون این محور میدان ساعت که عمارت قدیمی شهرداری تبریز در آن واقع است و بازار تبریز است. تا پیش از پیاده سازی، نماهای قدیمی و معماری خاصی که بدنه های این خیابان را تشکیل می دهند، رو به فرسودگی داشت و بار ترافیکی سنگینی نیز در این منطقه پرازدحام به چشم می خورد.

روند شکل گیری تاریخی گذر تربیت و سیر تحول آن

حد فاصل دروازه نوبر و ریگ باشی توسط محمد علی تربیت، شهردار وقت تبریز ایجاد شد.  بناهای اطراف گذر اغلب دو طبقه بودند که طبقه اول به کاربری تجاری و طبقه دوم به واحد های دفتری – خدماتی اختصاص داشت.

شناخت و تحلیل محور پیاده تربیت:

از جمله ویژگی های زیست محیطی پیاده راه تربیت:

می توان به وجود درختان سبز و پیشینه سبز بودن خیابان اشاره نمود . همچنین عدم حضور وسائل نقلیه و نبود کاربری های آلوده کننده صوتی ، خود عامل مهمی در کاهش آلودگی های صوتی و بصری در پیاده راه و ارتقاء سطح پایداری زیست محیطی محور است.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل پیاده راه تربیت تبریز:

  • معرفی بنا
  • تحلیل بنا
  • تصاویر بنا
  • مصالح
  • موقعیت بنا
  • ساخت بنا
  • طرح و سازه
  • کاربری بنا

تحلیل پیاده راه تربیت تبریز، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۱۶ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
مقالات معماری

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *