no-img
دنیای طرح

تحلیل خانه شریفی‌ها دروس - دنیای طرح - پاورپوینت تحلیل خانه شریفی‌ها دروس


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
تحلیل خانه شریفی‌ها دروس
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
ppt
آذر 2, 1400
3/07 مگابایت
22 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

تحلیل خانه شریفی‌ها دروس


تحلیل خانه شریفی‌ها دروس

تحلیل خانه شریفی‌ها دروس

خانه شریفی ها

خانه شریفی‌ها یکی از خانه‌های مدرن تهران به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر و با الهام از معماری مدرن غرب ساخته شده است.

موقعیت

خانه شریفی‌ها یکی از ساختتمان‌های مدرن تهران است که در سال ۱۳۹۲ خورشیدی در محله دروس پاسداران ساخته شد. این خانه که توسط دکتر علیرضا تغابنی طراحی شده است، از  سبکی مدرن بهره می‌برد که با فاصله گرفتن از طرح‌های رایج روز و به گونه‌ای ساختار شکنی کرده است. خانه شریفی‌ها در تهران، محله دروس، خیابان صالح حسینی، بن بست شریفی قرار دارد.

تحلیل خانه شریفی‌ها دروس

معماری خانه شریفی‌ها دروس

خانه شریفی‌ها که متراژ آن چیزی در حدود ۱۴۰۰ متر است یکی از بناهای مدرن تهران به شمار می‌آید که ساخت آن ۴ سال (از سال ۸۹ تا ۹۲) به طول انجامید. طراح این بنا علیرضا تغابنی و مجری طرح شرکت ایمن سازه فدک بود.

معمار خانه شریفی‌ها دروس

طراح این بنا علیرضا تغابنی و مجری طرح شرکت ایمن سازه فدک بود.

وجه بارز این سازه ساختار انعطاف پذیر آن است که در فصول مختلف می‌تواند تغییر کند. در واقع فرم بیرونی این بنا مداوما تغییر می‌کند و همین امر باعث تغییر شرایط محیط داخلی آن می‌گردد.

معرفی و مشخصات

خانه شریفی‌ها دروس یک خانه هفت طبقه ایست که طبقات مختلف آن به امور مختلفی اختصاص یافته‌اند. به عنوان مثال طبقات زیرین به عنوان باشگاه‌های ورزشی به کار گرفته می‌شوند. در حالی که طبقه همکف به عنوان پارکینگ و طبقه اول نیز به عنوان سالن پذیرایی مورد استفاده می‌گیرد.

تحلیل خانه شریفی‌ها دروس

طبقات خانه شریفی ها

طبقه بالایی نیز دارای کاربری اتاق خواب است. اتاق‌های گردان طبقه اول و سوم که به عنوان اتاق مهمان و اتاق صبحانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، با توجه به نحوه استفاده و اینکه مهمانی در آنها حضور داشته باشد یا نه تغییر حالت می‌دهند و بر طبق حالتشان امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی این سازه در بین دو حوضچه ساخته شده است. لذا از طریق آینه‌های تعبیه شده تصویر این حوضچه‌ها در فضای باشگاه منعکس می‌شود و تلالو خاصی به فضا می‌بخشد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه شریفی‌ها دروس:

  • تحلیل
  • تصاویر
  • ساخت
  • طرح و سازه
  • معمار

پاورپوینت تحلیل خانه شریفی‌ها دروس، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۲۲ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه خانه شریفی‌ها دروس را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
معماری ایران

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *