no-img
دنیای طرح

سبک معماری کانستراکتیویسم - دنیای طرح - پاورپوینت سبک معماری کانتراکتیویسم


دنیای طرح
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
سبک معماری کانستراکتیویسم
امتیاز 5.00 ( 3 رای )
ppt
شهریور 18, 1400
5/78 مگابایت
61 اسلاید
۱۰,۰۰۰ تومان

سبک معماری کانستراکتیویسم


سبک معماری کانستراکتیویسم

کانستراکتیویسم

معماری کانستراکتیویسم به لحاظ مباحث نظری و ساختمان های طراحی شده توسط معماران آن، یکی از سبک های مهم برای تبیین اصول و ارائه ساختمان های مدرن در بین دو جنگ جهانی بود. خاستگاه این معماری شوروی بود. می توان عنوان نمود که تنها سبکی که در طی چند سده گذشته در این کشور ظهور کرده و بر معماری و هنر غرب تاثیر گذارده، سبک کانستراکتیویسم بوده است.

سبک معماری کانتراکتیویسم

پیشرفت علم فیزیک سبک معماری کانستراکتیویسم

در قرن حاضر انقلابی در ارتباطات و نظامهای اطلاعاتی و تکنولوژی به وجود آورده است. تقسیم بندی های کاتزینی پیشین باید نفی می شدند تا راه برای تفکر جدید باز شود. در اینجا تجربیات و موفقیتهای آوانگاردهای روس برای نشان دادن تلاشهای آنان نه تنها برای درک و پذیرش مفاهیم فلسفی و متافیزیکی جهانی که دائماً در حال تغییر است، مورد بازبینی قرار گرفته است.

سبک معماری کانتراکتیویسم

کانستراکتیویسم

همان طور که در درباره کانستراکتیویست ها به تاکید گفته شده، یکی از جالبترین جنبه های اندیشه آنان، وضوحی است که ایشان در موضوع های چندی، هم به شکل نظری و هم به شکل فرمال مطرح کردند و معماری امروز هنوز هم با آن ها درگیر است.

با در نظر گرفتن آشفتگی خاصی که که پیتر آیزنمن به آن اشاره کرد:

زبان روسی امتیازی بلافصل برای آنان فراهم آورد.

سبک معماری کانتراکتیویسم

Konstruktsia

به معنای اسلوبی از اندیشیدن و نظم مسلمی از فرایند تفکر است. با در نظر گرفتن این جنبه، به حقیقت بسیار مهمی بر می خوریم: وقتی این ایماژهای بسیار پر قدرت – و به معنایی بی زمان- وجود دارند، گرایش به فراموش کردن داریم و نیز این حقیقت که این آثار روسی که نگاهشان می کنیم، از شصت سال- و گاه هفتاد سال- پیش سرچشمه می گیرند.

کانسراکتیویست ها

بنابراین در موقعیت حاضر، منطقی خطی و جبری که کنسراکتیویستها آن را جوهره رویکردشان به طراحی ساختمان می دانستند، مسلماً دیگر انگاره مناسبی برای اندیشیدن درباره چگونگی طراحی ساختمان یا تفکر درباره گردش کارکرد آنها در جامعه نیست.

ما دیگر به ساختمان به عنوان:

چیزی که لزوماً رابطه یک به یک و جبری با کارکرد خاصی داشته باشد، نگاه نمی کنیم.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل سبک معماری کانتراکتیویسم:

  • معرفی بنا
  • معرفی معمار
  • تحلیل بنا
  • تصاویر بنا
  • مصالح
  • موقعیت بنا
  • ساخت بنا
  • طرح و سازه
  • کاربری بنا

تحلیل سبک معماری کانتراکتیویسم، به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دنیای طرح و در قالب ۶۱ اسلاید پاورپوینت تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. شما با دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه سبک معماری کانتراکتیویسم را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد. لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.موضوعات :
سبک معماری

درباره نویسنده

admin 512 نوشته در دنیای طرح دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *